Як пережити кризу сімейних відносин: поради психолога
Кризи в сімейних відносинах неминучі. Сімейний психолог розповідає, як пережити їх без втрат. Люди чомусь бояться криз, а даремно.
Будь перелом є поштовхом для зростання і розвитку, він дає людям нові відчуття, емоції, що саме по собі корисно для відносин, яким час від часу потрібне оновлення, корекція.
Є загальновідомі небезпечні дати: перший рік шлюбу, третій, сьомий і т.д. це стереотипи - кризи трапляються у пар в різний час, вони відбуваються або внаслідок змін всередині себе, або під впливом зовнішніх обставин.
Для початку визнайте, що проблема існує
Чим раніше ви почнете операцію з порятунку шлюбу, тим більше у Вас шансів його зберегти. Постарайтеся разом проаналізувати, коли і що між вами пішло не так. Деяким простіше письмово викласти свої претензії до партнера, а потім обмінятися ними. І відразу вирішите, чи хочете ви боротися за свою сім'ю. Якщо це бажання обопільне, то ви переможете.
Не приймайте поспішних рішень
Подати на розлучення-справа нехитра. Між подружжям трапляється всяке: нерозуміння, сварки, охолодження, байдужість, роздратування. Але ці "симптоми" не завжди означають кінець шлюбу. Якщо двоє хочуть вилікуватися, криза здатна зміцнити сім'ю, стати початком нового етапу.
Говорите друг с другом как можно больше
Сейчас партнеры чаще пишут друг другу сообщения, чем разговаривают. Но умение вести живой диалог, слышать и слушать друг друга - важнейшие составляющие крепкого брака. Обсуждайте все, что вас волнует, беспокоит, наболело, не устраивает. Если вы заметили, что кризис в ваших семейных отношениях существут и вы не знаете какие действия нужно предпринимать и вы в растерянности, вам необходима помощь психолога. Опытный психолог, поможет Вам преодолеть кризисы и проведет с вами сеанс лечения.
Знаходьте час на те, щоб побути наодинці з чоловіком
Іноді просто необхідно відключитися від роботи, дітей, обов'язків і залишитися удвох. Введіть в свої графіки обов'язкові зустрічі-наприклад, по п'ятницях в кафе або раз на тиждень влаштовуйте вдома романтичні вечори.
Читайте також: Неврози і неврозоподібні стани
Не пускайте на самоплив інтимні стосунки
Якщо вони зникли з Вашого життя - це серйозний привід задуматися над тим, що треба щось робити. Не забувайте про тактильному спілкуванні. Не соромтеся демонструвати почуття, навіть якщо ви багато років живете разом: частіше обіймайтеся, тримайтеся за руки, цілуйтеся, дивіться один одному в очі.
Не виносьте сміття з хати
Не варто скаржитися на чоловіка, обговорювати ваші сімейні проблеми з мамою або з подругами. Згодом у вас, можливо, все налагодиться, а у людей залишиться негативне ставлення до вашого партнера, яке ви самі і сформували.
Не шукайте нових партнерів, поки рішення про розлучення не прийнято остаточно. Намагаючись вразити чоловіка, можна зробити помилку, про яку будете шкодувати.
Ніколи не втягуйте у ваші розбирання дітей
Якими б складними не були відносини, не можна лаятися і ображати один одного на очах у дитини, ставити його перед вибором - на чиєму він боці. Батьки часто миряться і продовжують жити разом, а діти набувають травми на все життя.