Плечолопатковий періартрит: принципи лікування
Плечолопатковий періартрит / періартроз-це медичний термін, який об'єднує цілу групу різних патологій опорно-рухового апарату і периферичної нервової системи. Плечолопатковий періартрит-досить часта патологія.
Статистика заболеваемости говорит о том, что около 25% всего населения планеты хотя бы раз в жизни сталкивалось с такой проблемой. Одинаково часто страдают как мужчины, так и женщины. Большинство всех случаев плечелопаточного периартрита приходится на средний и пожилой возраст.
У Міжнародній класифікації хвороб саме такого формулювання діагнозу, як плечолопатковий періартрит, в даний час немає. Це скоріше синдром " проблем в зоні плечового суглоба», який виникає під впливом різних причин.
Плечолопатковий періартрит проявляє себе переважно болем в зоні плечового суглоба і обмеженням рухів в ньому. Коли незначні симптоми якийсь час ігноруються хворим, плечолопатковий періартрит переходить в хронічну стадію, що загрожує ускладненнями у вигляді знерухомлених плечового суглоба.
Плечовий суглоб відноситься до одного з найбільш рухливих суглобів організму. На нього щодня лягає велике навантаження. Навколо суглоба розташовується безліч зв'язок, сухожиль, м'язів, кровоносних судин і нервових волокон.
Читайте також: Чому мануальна терапія ефективна при лікуванні різних захворювань
У тих випадках, коли в тканинах, безпосередньо оточуючих плечовий суглоб, розвиваються пошкодження і запальний процес, і виникає плечолопатковий періартрит ( «плечолопатковий» означає в області місця зчленування плеча і лопатки, приставка «Пері» означає «Навколо», а «артрит» — запалення суглоба).
Принципи лікування плечелопаточного періартриту
Практично всі форми плечолопаткового періартриту добре піддаються лікуванню, за винятком анкілозуючий (хоча і з нею можна ефективно боротися). Чим раніше розпочато лікування, тим краще для хворого, тим швидше настане одужання і менших витрат воно зажадає, як матеріальних, так і тимчасових.
По можливості слід усунути причини плечолопаткового періартриту. Лікування включає в себе спеціальні прийоми остеопатичного масажу, постізометричну релаксацію (бенкет), а також спеціальні заняття лікувальною фізкультурою, медикаментозне вплив.
Зупинимося детальніше на таких методиках лікування плечолопаткового періартриту як постізометрична релаксація і лікувальна фізкультура. Постізометрична релаксація полягає у виконанні ряду вправ, які викликають розтягнення і напруження окремих м'язів з їх фіксацією в такому положенні і подальшим розслабленням.
Спеціалізована лікувальна фізкультура-індивідуально підібраний комплекс вправ, який призначає мануальний терапевт.
Комплекс вправ спрямований на відновлення м'язового балансу. Здійснюється адаптація організму до професійних і побутових навантажень.
Комплекс спеціальних вправ лікувальної фізкультури спрямований на відновлення і поліпшення рухливості навколосуглобових тканин, підвищення еластичності капсули плечового суглоба.
Лікувальна фізкультура вимагає щоденних занять і терпіння, оскільки ефект настає приблизно через 3-4 тижні від початку їх виконання. І ще важливо не переборщити з вправами, намагаючись швидше досягти бажаного результату.
Таким чином, плечолопатковий періартрит - це комплексна проблема в зоні плечового суглоба, основними ознаками якої є болі в області суглоба і обмеження рухів в ньому. Найчастіше з цією проблемою вдається впоратися консервативними методами лікування.
Хвороба абсолютно не є небезпечною, але дуже неприємна, тому, виявивши у себе схожі симптоми, не слід відкладати похід до лікаря в довгий ящик. Будьте здорові!