Спеціалізована лікувальна фізкультура
Якщо ми живемо обмеженим і простим життям, то наш мозок пристосовується до цьго. Якщо ж ми протягом ряду років відчуваємо занепокоєння, страх і відчай, то наш мозок пристосовується і до цього. Якщо ми переносимо потрясіння, з нами відбуваються нещасні випадки, ми отримуємо травми або піддаємося хірургічному втручанню, мозок реагує на них і знову до них пристосовується.
Подібні події призводять до сенсомоторної амнезії, і ми починаємо відчувати різке погіршення стану здоров'я. Ми пристосовуємося також і до сприятливих життєвих ситуацій, наприклад до тих, в основі яких лежать радість, надія, впевненість і т.д. і результати цього пристосування можуть бути дуже різними. Головний мозок-це орган, що володіє здатністю пристосовуватися. Він реагує на всі події в житті будь-яким способом, який може забезпечити виживання і продовження життя. Однак оскільки він прямо або побічно контролює функції всього тіла, все наше тіло теж відображає події нашого життя.
Будь-яке порушення рівноваги в сенсомоторної системі викликає дисбаланс у всьому тілі. Коли м'язи однієї кінцівки стають занадто напруженими, негнучкими або занадто розслабленими, то така втрата ефективної координації кістково-м'язової системи викликає автоматичні компенсаторні зміни у всіх взаємопов'язаних частинах тіла. Головний мозок викликає ці компенсації автоматично і несвідомо, прагнучи повернути втрачену рівновагу всієї системи. Наприклад, якщо систематично не використовувати кістки для того, щоб витримувати вагу, і якщо не піддаватися впливу зовнішніх сил, то кістки "розм'якшуються".
Якщо наші м'язи не працюють регулярно, причому виконуючи складні або незвичайні види діяльності, то вони слабшають і перестають слухатися. Якщо наші мозкові клітини активно не працюють, вирішуючи різні завдання, то вони також виходять з ладу. Це ослаблення, розм'якшення і порушення наших здібностей відбувається поступово і спочатку непомітно.
Причиною цього є не сам вік, а вікове припинення активності. Ті, хто спокійно примиряються з поступовою втратою життєвих функцій, знаходяться в полоні самообману. Вони просто здають позиції без бою. Для більшості людей вікові зміни обов'язково означають занепад і погіршення.
Програма складається з соматичних вправ
Ця програма складається не з фізичних вправ, а з соматичних. Вона пропонує спеціальні вправи для змін в сенсомоторних зонах головного мозку з метою збереження внутрішнього контролю над м'язовою системою. Слід надзвичайно свідомо і уважно поставитися до кожної вправи, оскільки ви тренуєте як ваш мозок, так і ваше тіло.
Програма побудована за принципом поступового збільшення складності. Вона сконцентрована на тих областях тіла, де виникає сенсомоторна амнезія (СМА).
Уроки соматичних вправ навчать вас відчувати і контролювати м'язи, розташовані в середній частині вашого тіла, тобто в області його центру ваги. Вони спрямовані на роботу з периферією вашого тіла – м'язами рук, ніг і шиї, а також зосереджені на двох важливих функціях вашого тіла – диханні і ходьбі. І та, і інша зазвичай порушуються при сенсомоторної амнезії.
Ви отримаєте максимальну користь від 8 комплексів соматичних вправ, якщо зробите наступне:
- Вивчіть сутність сенсомоторної амнезії, тобто як вона виникає у вашому головному мозку і де відбивається на вашому тілі.
- Ваше основне завдання при виконанні соматичних вправ – сконцентрувати вашу увагу на внутрішніх відчуттях від рухів.
- В ідеалі ви повинні виконувати соматичні вправи, лежачи на килимку або підстилці. Ваш одяг повинен бути вільним, а оточення не повинно відволікати.
- Рухи завжди виконуйте повільно.
- Завжди виконуйте вправи м'яко і без найменших зусиль.
- Ніякі рухи не потрібно форсувати.
- Соматичні вправи безболісні.
- Будьте наполегливі і терплячі.
Зберігайте позитивний настрій. Все, що потрібно – це лише короткий повторення основних рухів, для того щоб нагадати чутливо-руховим шляхам вашого мозку про те, як виконувати ці рухи.
Ви можете записатися на прийом мануального терапевта будь-яким зручним способом, по телефону або залишити повідомлення на нашому сайті і ми проконсультуємо вас з усіх питань і домовимося про перший прийом.