Послуги психолога-психотерапевта
Кабінет доктора Лисиченко - мануальна терапія та психотерапевтична допомога

Панічні атаки. Лікування панічних атак, страхів

Панічна атака-це напад надзвичайно сильного страху (паніки), супроводжуваний вегетативними порушеннями (серцебиттям, нестачею повітря, задухою, нудотою, тремтінням, запамороченням). При виникненні або прояв панічних атак потрібно повне медичне обстеження і кваліфікована Психотерапевтична допомога. При цьому також корисно буде знати про методах самодопомоги при панічних атаках.

Симптоми панічних атак

Панічна атака, або психовегетативний криз, виникає раптово, нападоподібно. Виявляється в переживанні тривоги, паніки і сильного страху (страх смерті, страх втратити свідомість, страх втратити над собою контроль, збожеволіти).

Лечение панических атак, страхов

Крім того, напад супроводжується тілесними проявами (вегетативної симптоматикою): «перебої» в роботі серця, відчуття нестачі повітря, задуха, здавлення або розпирання в області грудної клітини, запаморочення, нудота, порушення моторики шлунково-кишкового тракту, головний біль, коливання артеріального тиску, парестезії (порушення чутливості), тремтіння.

Причини виникнення панічних атак

Іноді виникнення паніки передує якесь емоційне потрясіння, хвилювання, надмірне фізичне навантаження, інтоксикація, і тоді легше встановити зв'язок між нападом панічної атаки і зовнішнім подією. Але часто напад страху виникає без видимої для людини причини, і це лякає ще більше. У таких випадках цьому передує тривала емоційна напруженість, тривога, відчуття вразливості і невизначеності, з якими людина зживається і не виділяє із загального фону життя.

Перебіг панічних атак

Одного разу виникнувши, напад страху залишає незгладимий слід. У міру розвитку хворобливого стану, Первинний страх смерті обростає, як» сніжний ком", вторинними страхами. Формується страх повторення нападу, що супроводжується уникає поведінкою. Людина цурається ситуацій і місць, в яких пережив напад паніки, боїться залишатися один, знижує свою фізичну активність. Життя наповнюється заборонами і обмеженнями.

Лечение панических атак, страхов

Страх за своє здоров'я приводить людину до лікарів терапевтичного профілю. Як правило, обстеження не виявляє серйозних відхилень у здоров'ї, симптоматичне лікування малоефективно. Не знаходячи пояснення причини свого стану, у людини може виникнути новий страх невиліковного захворювання, він стає нервовим і недовірливим, постійно прислухається до свого організму і живе в страху повторення нового нападу. Формується іпохондрична поведінка.

Тривалість нападів при панічній атаці варіює від декількох хвилин до декількох годин, складаючи в середньому 15-30 хвилин. Частота таких нападів може бути декількох разів на день до одного в кілька місяців. Самі по собі панічні атаки не є небезпечними, але вони можуть зробити життя абсолютно нестерпним і з часом призводять до розвитку депресій, фобій і важких неврозів.

Консультація, прийом психолога при лікуванні панічних атак, сильного страху

Люди, які відчувають панічні атаки, часто намагаються впоратися з ними самостійно і застосовують лише симптоматичну терапію, послаблюючи прояви страхів, але не впливаючи на причину.

Професійна допомога психолога-психотерапевта спрямована як на причину виникнення страхів (неусвідомлювані внутрішні і зовнішні емоційні конфлікти, хронічне напруження, тупикові ситуації, «втеча в хворобу» і «вторинна вигода», як спосіб адаптації і т.д.), так і на механізм формування панічної атаки (так званий «порочне коло паніки»). В результаті лікування людина позбавляється від паніки, здатний контролювати свої страхи і повертається до повноцінного життя.

У нашому кабінеті прийом веде досвідчений психотерапевт, психолог - Лісіченко Зоя Олександрівна, яка має вищу медичну та психологічну освіту і більше 10 років практики в області психологічної допомоги. При лікуванні панічних атак, страхів застосовуються ефективні методи: когнітивно-поведінкова терапія, гештальт-терапія, лікувальний транс, нейролінгвістичне програмування.

Ви можете записатися на прийом психолога-психотерапевта будь-яким зручним способом, по телефону або залишивши повідомлення на нашому сайті, і ми проконсультуємо вас з усіх питань і домовимося про перший сеанс. Прийом пацієнтів в нашому кабінеті носить конфіденційний характер, кількість сеансів визначається індивідуально.

Якщо ви бажаєте записатися на прийом, зв'яжіться з нами по телефону.
Ми знаходимося за адресою:
м. Дніпро, вул. С. Стрільців, 91
Мануальний терапевт:
Лісиченко Олександр Валентинович
Телефон: +38 (050) 173-19-17
Напишіть своє повідомлення у Viber
Написати у Viber
Психолог, психотерапевт:
Лісиченко Зоя Олександрівна
Телефон: +38 (050) 183-54-14
Напишіть своє повідомлення у Viber
Написати у Viber
Дивитись все
Дивитись все
Дивитись все
Чому варто звернутися до нашого кабінету?
Великий досвід роботи наших фахівців дозволяє надавати професійну допомогу клієнтам за рахунок авторських методик. Індивідуальний підхід до клієнта дозволяє підібрати оптимальний курс лікування для пацієнта.
Многолетний опыт
Багаторічний досвід
Надаємо кваліфіковану допомогу нашим клієнтам на високому рівні
Профессионализм
Професіоналізм
Високий професіоналізм у сфері психологічної допомоги та мануальної терапії
Авторские методики
Авторські методики
При лікуванні та консультаціях застосовуємо авторські методики, перевірені роками
Индивидуальный подход
Індивідуальний підхід
Індивідуальний підхід до клієнта допомагає досягти кращих результатів