Про що говорить організм, якщо у вас завжди поганий настрій з ранку
Ранок-чудовий час, але не всі здатні йому радіти. І не тільки йому, а взагалі життя: деякі вранці знаходяться в такому розбраті і похмурому настрої, що лякають самі себе. Цьому є як мінімум 5 пояснень – можливо, ви знайдете серед них свій варіант.
Прокинулися не вчасно
Людина спить по-різному - є фаза швидкого сну, а є фаза повільного з декількома етапами. Перервавши швидкий сон, ми пам'ятаємо сновидіння і в цілому відчуваємо себе непогано. Інша справа-прокинутися в повільний: ось тоді замість очікуваної легкості і бадьорості – складне пробудження, слабкість, дратівливість. Загалом, абсолютно недобре ранок. Такий стан називається інерцією сну і може тривати до півгодини.
Тут допоможе спостереження за собою – за тим, в який час ви прокидаєтеся в хорошому настрої і легко (іноді потрібно лише прокинутися трохи раніше або, навпаки, пізніше, ніж ви зазвичай робите по будильнику). Але це можливо, тільки якщо у вас є режим.
Банально не виспалися
Ви можете скільки завгодно апелювати до незрозуміло ким придуманої нормі сну о 8 годині. Якщо особисто вам цього мало, або накопичився недосип, або ви просто лягаєте занадто пізно (сон до півночі і вранці – зовсім не одне і те ж), не варто дивуватися ранкової дратівливості.
Просто спробуйте виспатися і потім лягати раніше звичайного – вже одного цього може бути достатньо. ДО РЕЧІ, безсоння, в тому числі той її вид, коли ви прокидаєтеся ніби як самі і більше не можете заснути, теж буває причиною поганого настрою – не тільки ранкового, але взагалі хронічного.
Депресія
Ежеутренняя дратівливість, запальність, похмурий настрій незалежно від того, чи достатньо людина спала, що і скільки їв напередодні, яка за вікном погода та ін. – один з типових ознак клінічної депресії. До вечора завжди буває поліпшення. В такому випадку немає іншого способу вирішити проблему, крім звернення до психотерапевта і лікування основного захворювання.
Анемія
Ранкова розбитість може бути симптомом залізодефіцитної анемії. Тут прояснити ситуацію досить просто-потрібен аналіз крові, який визначить рівень гемоглобіну і деякі інші показники, необхідні для постановки такого діагнозу.
Переїдання напередодні
Заснути на голодний шлунок важко, на ситий – легше, але ранок після щільного пізньої вечері може виявитися несподівано недобрим через те, що організму довелося попрацювати замість відпочинку. При цьому не обов'язково будуть явні проблеми з шлунково-кишкового тракту, просто розбитість, слабкість і роздратованість.
Особливо шкідливо на ніч є жирну, м'ясну і крохмалисту їжу (картопля, макарони, банани, рис). Краще-щось білкове типу молочних продуктів, але в невеликій кількості.
Рекомендації психолога для поліпшення вашого настрою
Якщо ви відчуваєте що у вас виникають проблеми з організмом, рекомендуємо звернутися в наш кабінет. У нашому кабінеті прийом веде досвідчений психолог, який допоможе вам впоратися з проблемами такого характеру.
- Сніданок. Ендорфіни, які виробляються у відповідь на прийом їжі, допоможуть відчувати себе краще
- Терпіння. Псувати ранок може робоча напруга, пов'язане з авралом. Потерпіть-це тимчасово.
- Гарячий солодкий чай. Поганий настрій з ранку укупі із занепадом сил може бути наслідком низького тиску (якщо це не постійне явище). В такому випадку швидко допомагає солодкий міцний чай або гарячий душ.
- Ритуал і темрява. Щоб прокинутися вранці в нормальному настрої, потрібно, як не банально, нормально проспати всю ніч. Цьому сприяє вечірній ритуал відходу до сну і темрява.